Červené oči

Dá se říci, že většinu stesků, které si lékaři od svých pacientů kvůli očím vyslechnou, tvoří nezávažné stavy více nebo méně „červeného oka“, které však pacienty značně obtěžují. Často jsou „břemenem pro pacienta i lékaře“. Nicméně ztráta zraku či vážné poškození oka kvůli nim nehrozí.

„Červené oko“ (povrchová injekce oka) může být důsledkem řady příčin. V praxi to jsou nejčastěji:
  1. Záněty spojivek
  2. Lokální alergické reakce
  3. Astenopeické potíže (začervenání oka způsobené kombinací namáhání zraku – např. v autě, u televize nebo PC - spolu s nesprávně korigovanou refrakční vadou)
  4. Reaktivní hyperemie (únava, pláč, kontaktní čočky, pobyt v zakouřené místnosti apod.)
  5. Poúrazové stavy
  6. Syndrom suchého oka (porušené složení slzného filmu na povrchu oka, vedoucí k pocitům suchosti v oku, pálení, řezání a únavy očí. Zkrátka k pocitům nepohody - diskomfortu a k podráždění oka).

  Oftalmologové mají pravdu v tom, že udělat správnou diagnózu mezi těmito nejčastějšími možnostmi, je bez přístrojového vybavení nemožné. Jenže… Při každé banalitě, pocitu únavy či nepohody v očích člověk hned neběží k lékaři.
Chtělo by to vlastně nějaké takové „chytré oční kapky“, které by mohl mít člověk „po ruce“. Doma. V autě. Kapky, které by většinu výše jmenovaných stavů buď samy vyléčily nebo alespoň obtíže značně zmírnily. Ovšem za podmínky, že by v žádném případě neuškodily, ať už by se v oku dělo cokoliv. Kapky, které by mohl každý s klidným svědomím na jakékoliv „červené oko“ doporučit. Každému. Novorozenci, dítěti i dospělému. A mít jistotu, že pomohou a neublíží. Bez interakcí s jinými léky. Kapky, které by mohly být „v zásobě“ doma. K vykapání či výplachům, když se do oka dostane něco nepatřičného. Nebo k řešení pocitu nepohody - diskomfortu v očích, ať už je příčina jakákoliv. „Chytré oční kapky“ by musely mít současně několik účinků:

  1. účinek dezinfekční a antibiotický
  2. účinek adstringentní (svíravý)
  3. účinek protizánětlivý.

Dlouho se zdálo, že něco takového se nemůže podařit. Ale opak je pravdou. Jeden výrobce se našel. Je jím firma UNIMED PHARMA. A přitom nevynalezla nic nového. Použila jen to, co se po staletí v léčbě očí s úspěchem využívá. Výtažek ze Světlíku lékařského. Ten zakomponovali do sterilního, izotonického, pufrovaného roztoku očních kapek s názvem OCUflash. Světlík lékařský má dezinfekční, antibiotický, adstringentní i protizánětlivý účinek. Splňuje vše, o čem jsme výše mluvili. Může se aplikovat dětem již od narození. Výrazně pomůže u pěti z šesti výše jmenovaných stavů červeného oka. Nevyřeší plně jen syndrom suchého oka. V tomto případě musejí být navíc aplikovány umělé slzy. (např. Hypromelóza-P nebo Sensivit).

  Dosud lékaři v terénní praxi nejčastěji na „červené oko“ aplikovali kapky dezinfekční. Zkuste OCUflash. Uvidíte, že výsledky léčby budou mnohem lepší. Oční kapky OCUflash jsou volně prodejné v lékárně za příznivou cenu.